Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Festival veror në malin Vitosha pranë Sofjes

Foto: @sofiaeuropeancapitalofsport

Edicioni i 7 i Festivalit Veror Vitosha ditën e shtune, më 10 korrik, do të kënaqë mijëra adhurues të malit dhe sporteve. Ngjarja fillon në orën 11.00 para dite në lëndinën përpara shtëpisë turistike Momina Skalla në malin afër Sofjes - Vitosha. Festivali sportiv përfshin gara, këngë, valle, lotari dhe çmime. Të interesuarit do të jenë në gjendje të përdorin falas teleferikun alpin të shtrirë mbi lumin Bojana. Klasat do të zhvillohen nga specialistë të Shoqatës Bullgare të Jogës. Do të ketë gara në vrapim malor dhe biçikletë malore, si dhe ekskursione turistike.


Më shumë nga rubrika

Izabella Shinikova

Tenistja jonë Izabella Shinikova u kualifikua në gjysmëfinalet për dyshe

Raketa e dytë e Bullgarisë për femra, Izabella Shinikova, përparoi në gjysmëfinalet për dyshe të turneut WTA 125 K në Seul. Bullgarja dhe përfaqësuesja e nikoqirëve Su Jeong Jang mundën Riya Bhatia (Indi) dhe Anastasia Kulikova (Finlandë) me..

rinovuar më 21-12-24 4.44.MD

Paraqitje e shkëlqyer e bullgarëve në sllallomin e natës në Madonna di Campiglio

Skiatorët alpinë bullgarë Albert Popov dhe Kamen Zllatkov arritën një renditje historike, duke përfunduar në 20 ndër më të mirët në sllallomin e natës të Kupës së Botës në Madonna di Campiglio, Itali. Popov përfundoi i njëmbëdhjeti në raundin e dytë..

botuar më 21-12-23 11.45.PD

Një bullgar me vendin e tretë në një turne të madhe golfi

Jordan Janakiev zuri vendin e tretë prestigjioz në një turne golfi për të rinj dhe të reja në konkurrencën e gjithsej 87 sportistëve të moshës 12-13 vjeç. Këtë e njoftoi trajneri i kombëtares Stanko Marinov. Kampionati u mbajt në Miami, në Klubin e..

botuar më 21-12-20 5.36.MD
Подкасти от БНР