Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bojko Borisov u mor në pyetje në vazhdim të një ore për raste që nga viti 2009 deri në 2012-ën

Bojko Borisov
Foto: dnevnik.bg

Kreu i GERB dhe ish-Kryeministër Bojko Borisov u mor në pyetje në Drejtorinë Kombëtare të Policisë. Duke hyrë në godinë dhe më vonë duke dalë, ai u përkrah nga persona nga GERB që protestonin.

"Në dëshirën e tyre për të më poshtëruar, dje KQZ mori vendim që të mbetem deputet, por si deputet unë kam imunitet dhe nuk mund të më thërrasin këtu, kështu që vendimi ndryshoi në mes të natës. Për fat të keq, edhe tre sinjalet për të cilat erdha që të jap informacion, janë për thashetheme se dikush ka dëgjuar diçka, se dikush ka folur diçka duke vrapuar, ato ishin nga viti 2009 deri në vitin 2012, për një kërcënim se do të ha ndonjë njeri", tha Borisov. Ish-Kryeministri u shoqërua nga avokati Menko Menkov.


Më shumë nga rubrika

Vala e Omikronit po depërton në vend së bashku me virusin e gripit AH3N2

Mund të thuhet se varianti i koronavirusit “Omikron” dominon në vend. 40 për qind është kuota e mostrave me “Omikron”, njoftoi para bTV Drejtoresha e Qendrës së Sëmundjeve Infektive dhe Parazitare Prof. Iva Hristova. “Ky variant i virusit..

botuar më 22-01-14 10.34.PD

Rritje e re e të sëmurëve me koronavirus

7034 janë të sapo infektuar me Covid në vend në 24 orët e fundit, që është një rritje prej 1331 pacientësh krahasuar me një ditë më parë. 74.6 për qind e tyre nuk janë të vaksinuar. 17.7 për qind e 39 590 testeve të kryera janë pozitive, dhe..

botuar më 22-01-14 8.47.PD

Parashikimi i motit për 14 janarin

Mëngjesi i së premtes do të jetë i ftohtë me temperatura minimale nga minus 8 deri në minus 3 gradë, për Sofjen deri në minus 6. Gjatë ditës vranësirat do të jenë të ndryshueshme, më shpesh deri në mot me diell. Era në fushën e Trakisë së..

botuar më 22-01-13 8.30.MD
Подкасти от БНР