Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën.

Foto: Krasimir Martinov

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Pomorie – një nga destinacionet e preferuara për pushim veror në Bullgari Me plazhin 9 km, bregu i Pomorie ofron si atraksione të zhurmshme të verës, ashtu edhe mundësi për vetmi dhe relaksim të plotë Rezervati Arkitekturor..

botuar më 21-06-16 10.50.PD

Bullgaria në fotografi

Manastiri “Shën Luka Apostulli dhe Ungjilltari” është një vend i preferuar nga pelegrinët nga afër dhe larg. Ky është një manastir veprues ortodoks për gra, i vendosur në rrëzën veriore të malit Osogovska, rreth 7 km nga qyteti Kjustendill..

botuar më 21-06-11 5.31.MD

Bullgaria në fotografi

Vitin e tretë me radhë në Sofje u organizua një festival kushtuar miqve më të mirë katër putrash të njeriut. Sipas traditës Dog Fest në “Parkun Jugur”ishte një argëtim për qentë, ndërsa për pronarët e tyre – informacion i dobishëm. Përfaqësues të..

botuar më 21-06-07 3.13.MD