Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën.

Foto: Krasimir Martinov

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Vitin e tretë me radhë në Sofje u organizua një festival kushtuar miqve më të mirë katër putrash të njeriut. Sipas traditës Dog Fest në “Parkun Jugur”ishte një argëtim për qentë, ndërsa për pronarët e tyre – informacion i dobishëm. Përfaqësues të..

botuar më 21-06-07 3.13.MD

Bullgaria në fotografi

Këneta e Dragomanit është shumë e bukur pikërisht këtë stinë të vitit E vendosur rreth 40 km në perëndim të Sofjes, Këneta e Dragomanit është ligatina më e madhe natyrore karstike në Bullgari, një vend me bimësi të pasur dhe shpendë..

botuar më 21-06-03 3.20.MD

Bullgaria në fotografi

Rezervati Arkeologjik “Jajllata” . Bukuria e egër e bregdetit verior të Detit të Zi u bën përshtypje adhuruesve të natyrës, turistëve, studiuesve... Në rezervat u zbulua një qytet i tërë shpellor nga 101 banesa të populluara që në..

botuar më 21-05-28 11.22.PD