Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Qyteti i lashtë Nesebër – një vend i dashur i turistëve në bregdet

Foto: Krasimir Martinov

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi: Manastiri i Kremikovcit “Shën Gjergji Fitimprurësi”

Manastiri i Kremikovcit “Shën Gjergji Fitimprurësi” , i vendosur në shpatet e ulëta të malit Stara Pllanina, 22 km nga qendra e Sofjes, është një vend i shkëlqyeshëm për relaksim dhe përulësi shpirtërore. Manastiri u ndërtua në..

botuar më 21-08-25 8.01.PD

Bullgaria në fotografi

Vendpushimi ynë malor Borovec tërheq gjatë verës me freskinë dhe pamjet e bukura Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-08-04 1.55.MD

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën. Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-07-17 8.21.MD