Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ljubomir Epitropov në gjysmëfinalen e notimit brust në 200 metra me një rekord kombëtar

Ljubomir Epitropov
Foto: bgswim.com

Notari bullgar Ljubomir Epitropov u kualifikua në gjysmëfinalet në notimin brust në 200 metra në Olimpiadën e Tokios duke shënuar një rekord të ri kombëtar. Ai e notoi distancën për 2: 09.68 minuta, duke u zbritur për herë të parë nën 2:10 minuta në disiplinë dhe kështu përmirësoi arritjen e tij prej 2: 10.12. Gjysmëfinalja do të mbahet më 28 korrik.

Më shumë nga rubrika

Një gjyqtare bullgare në finalen e Kampionatit Evropian të Futbollit për njerëzit me aftësi të kufizuara

Gjyqtarja bullgare Raja Ivanova drejtoi finalen e grave në Kampionatin Evropian të Futbollit për persona me aftësi të kufizuara. European Life Goals Games 2021 në qytetin e Utrehtit, Holandë, njoftoi sportal.bg. Ndeshja për medaljet e arta..

botuar më 21-09-21 7.27.MD
Dimitër Berbatov

Dimitër Berbatov zyrtarisht u kandidua për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Kandidatura e Dimitër Berbatov , i cili kryeson renditjen e golashënuesve më të suksesshëm kombëtarë në Bullgari për të gjitha kohërat, u ngrit zyrtarishtpër president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Vet; ai e njoftoi këtë në rrjetet sociale,..

botuar më 21-09-20 8.06.MD

Vendet e populluara përgjatë itinerarit Dunav Ultra në 8000 fotografi

Gjatë javës së fundit 150 çiklistë nga Bullgaria dhe Rumania kaluan rrugën e biçikletave “ Dunav Ultra ” nga qyteti Vidin deri në fshatin Durankullak , me një kauzë të përbashkët – popullarizimin e më se 110 vendbanimeve – fshatrave dhe..

botuar më 21-09-19 1.15.MD