Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” po vazhdon në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Foto: PFC Ludogorets 1945

Kampioni bullgar i futbollit “Lludogorec” u kualifikua në raundin e tretë paraprak të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti skuadrën sllovene “Mura” në Razgrad me 3: 1 dhe realizoi 0: 0 në ndeshjen e parë.

Në minutën e 4 -të nikoqirët shënuan golin e parë në ndeshje, por pas kësaj humbën shumë mundësi për ta përmirësuar rezultatin. Në minutën e 64 -të mysafirët barazuan. "Lludogorec" shkoi në sulm dhe në minutën e 82 -të tashmë ishte në epërsi me 2: 1. Në minutën e 90-të “Lludogorec” realizoi golin e tretë duke arritur rezultatin përfundimtar 3: 1.

Në gusht, në raundin e tretë paraprak, “Lludogorec” do të përballet me skuadrën greke “Olympiakos” . Kryetrajneri i skuadrës nga Razgrad Valdas Dambrauskas komentoi se "Olympiakos" nuk është një rival i pakapërcyeshëm.


Më shumë nga rubrika

Dimitër Kuzmanov

Tenisti Dimitër Kuzmanov arriti në gjysmëfinalen në Bangalore

Tenisti Dimitër Kuzmanov arriti në gjysmëfinalen e tij të parë të sezonit pasi mposhti francezin Mathias Bourgue me 6:4, 6:2 në seritë “futurës” 80 në fusha të forta në Bangalore. Për vend në finalet tenisti bullgar do të rivalizojë me 155-tin në..

botuar më 22-02-18 4.46.MD
Aleksandra Fejgin

Patinatorja bullgare Aleksandra Fejgin u paraqit mirë në Lojërat Olimpike në Pekin

Patinatorja bullgare Aleksandra Fejgin u paraqit mirë në programin e lirë të Lojërave Olimpike të Pekinit dhe përfundoi e 24-ta në garën për femra. Ajo mori 100.15 pikë për programin e saj të lirë pasi zbarkoi gjashtë nga shtatë kërcimet e..

botuar më 22-02-17 4.50.MD
Allbert Popov

Allbert Popov përfundoi i nënti në sllallomin e Pekinit

Skiatori alpin bullgar Allbert Popov regjistroi renditjen më të mirë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike Dimërore pranë kryeqytetit kinez, pasi përfundoi i nënti në sllallom 1.06 sekonda prapa kampionit francez Klement Noel. 24-vjeçari..

botuar më 22-02-16 11.25.PD