Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria mundi Lituania në kualifikimet për Katar 2022

Kombëtarja Bullgare e futbollit mundi ekipin e Lituanisë në kualifikimet botërore për Katar 2022. Me rezultat 1 me 0 kombëtarja tashmë grumbulloi 5 pika në aktivin e vet. Më 8 shtator ekipi bullgar do të pranojë skuadrën e Greqisë.

Antëni Ivanov

Notari ynë Antëni Ivanov arrin në gjysmëfinalet e Evropës

Antëni Ivanov theu rekordin kombëtar dhe u kualifikua në gjysmëfinalen e notimit flutur në 100 metra në Kampionatin Evropian të Notimit në Pishina të Vogla në Kazan, Rusi. Notari bullgar përfundoi me kohën e 12-të prej 50.73 sekondash në seri dhe..

botuar më 21-11-02 4.24.MD
Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike

Ansambli i Gjimnastikës Ritmike nuk do të garojë për Kupën e Botës

Kampionet olimpike të Ansamblit Bullgar të Gjimnastikës Ritmike nuk do të luajnë në Kampionatin Botëror, i cili fillon më 27 tetor në qytetin japonez Kitakyshu. Shkak është lëndimi i Laura Traats. Lajmi është konfirmuar nga Federata Ndërkombëtare...

botuar më 21-10-26 11.34.PD
Uiljam Çollov

Radosllav Rosenov dhe Uiljam Çollov janë kampionët evropianë të boksit

Kombëtarja bullgare fitoi dy medalje ari dhe dy bronzi në Kampionatin Evropian të Boksit për të rinj në Budva të Malit të Zi. Në krye të shkallës së nderit u ngjitën Radosllav Rosenov në kategorinë deri në 60 kg dhe Uiljam Çollov deri në 75 kg...