Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria mundi Lituania në kualifikimet për Katar 2022

Foto: BGNES

Kombëtarja Bullgare e futbollit mundi ekipin e Lituanisë në kualifikimet botërore për Katar 2022. Me rezultat 1 me 0 kombëtarja tashmë grumbulloi 5 pika në aktivin e vet. Më 8 shtator ekipi bullgar do të pranojë skuadrën e Greqisë.


Më shumë nga rubrika

Një bullgar me vendin e tretë në një turne të madhe golfi

Jordan Janakiev zuri vendin e tretë prestigjioz në një turne golfi për të rinj dhe të reja në konkurrencën e gjithsej 87 sportistëve të moshës 12-13 vjeç. Këtë e njoftoi trajneri i kombëtares Stanko Marinov. Kampionati u mbajt në Miami, në Klubin e..

botuar më 21-12-20 5.36.MD

Bullgaria do të presë në janar Kampionatin Ballkanik të Volejbollit për të rinj

Bullgaria do të jetë mikpritëse e Kampionatit Ballkanik, që është kualifikim për Kampionatin Evropian të Volejbollit për të rinj deri më 18 vjeç. Turneu do të mbahet nga 12 deri më 16 janar 2022 në sallën sportive “Levski Sofia”, njoftoi Federata..

botuar më 21-12-19 12.10.MD
Karllos Nasar

Pas 14 vitesh, Bullgaria ka sërish një kampion bote në peshëngritje

17-vjeçari bullgar Karlos Nasar fitoi titullin në kategorinë 81 kg në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes për meshkuj në Tashkent. Ai fitoi medaljen e artë në një dyluftim prej 374 kg. Në lëvizjen e hedhjes, Nasar përmirësoi rekordin botëror..

botuar më 21-12-13 11.14.PD
Подкасти от БНР