Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Foto: bgvolleyball.com

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan që çekët të fitojnë në dy setet e tjera. Në setin katërt bullgarët treguan se janë më të mirët dhe e barazuan lojën. Në trajbrekun volejbollistët bullgarë treguan se janë më të mirat dhe e mbyllën me 15:11.

Bullgarët kanë 5 pika në grupin B. Sot luajnë kundër ekipit të Italisë.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë i Bullgarisë përfundoi pjesëmarrjen në Cincinnati

Grigor Dimitrov humbi në raundin e parë nga kanadezi Denis Shapovalov për më pak se një orë e gjysmë lojë. Kështu kampioni i vitit 2017 përfundoi pjesëmarrjen në turneun e serisë Masters 1000 në Cincinnati të SHBA-ve. Me lojën e tij të mirë, kanadezi..

botuar më 22-08-16 12.33.MD
Grigor Dimitrov

Tenistët e parë të Bullgarisë përparojnë në renditje

Viktoria Tomova dhe Grigor Dimitrov kanë avancuar në renditjen botërore të publikuar sot. Viktoria Tomova shënoi një rekord më të mirë personal pasi u ngjit me tre vende në vendin e 96-të në renditje. Në kategorinë e..

botuar më 22-08-15 12.57.MD

Sukses dhe disfatë dramatike për skuadrat bullgare të futbollit në Evropë

Skuadra e futbollit CSKA fitoi 2:0 si mysafir në St. Patrick's në Dublin dhe vazhdon në turneun e Konferencës së Ligës. Për herë të parë një skuadër bullgare mposhti një kundërshtar në Evropë pasi humbi në shtëpi. Një javë më parë në Sofje,..

botuar më 22-08-12 10.00.PD