Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Foto: bgvolleyball.com

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan që çekët të fitojnë në dy setet e tjera. Në setin katërt bullgarët treguan se janë më të mirët dhe e barazuan lojën. Në trajbrekun volejbollistët bullgarë treguan se janë më të mirat dhe e mbyllën me 15:11.

Bullgarët kanë 5 pika në grupin B. Sot luajnë kundër ekipit të Italisë.


Më shumë nga rubrika

“Vrapimi i Shpirtit të Lirë” lidh qytetet Ruse dhe Gjurgevo

Edicioni i radhës i Vrapimit Ndërkombëtar Rrugor “Vrapimi i Shpirtit të LirëGjurgevo – Ruse” mbahet më 25 shtator. Starti i vrapimit do të jetë në qendër të qytetit Gjurgevo, Rumani, ndërsa finali - në qytetin Ruse të Bullgarisë, njoftoi Bashkia e..

botuar më 22-09-24 10.15.PD
Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi kuotën olimpike bullgare për Paris 2024

Stilijana Nikollova fitoi një medalje bronzi në shumëgarëshin në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike në Sofje. Debutuesja 17-vjeçare ndërpreu një pushim 21-vjeçar pa medalje për Bullgarinë në garën individuale. Herën e fundit Simona..

botuar më 22-09-19 11.17.PD

Ansambli bullgar fitoi medaljen e artë edhe në kombinim me topa dhe shirita

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi dy medalje ari në kampionatin botëror të gjimnastikës ritmike në Sofje. Zhenina Trashlieva, Rejçëll Stojanov, Sofia Ivanova, Margarita Vasileva, Kamelija Petrova dhe Radina Tomova, të cilat..

botuar më 22-09-19 10.59.PD