Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Foto: bgvolleyball.com

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan që çekët të fitojnë në dy setet e tjera. Në setin katërt bullgarët treguan se janë më të mirët dhe e barazuan lojën. Në trajbrekun volejbollistët bullgarë treguan se janë më të mirat dhe e mbyllën me 15:11.

Bullgarët kanë 5 pika në grupin B. Sot luajnë kundër ekipit të Italisë.


Më shumë nga rubrika

Bozhidar Sarëbojukov

Bozhidar Sarëbojukov kërceu 2.20 m dhe është i treti në botë në mesin e të rinjve

Bozhidar Sarëbojukov tregoi rezultatin më të mirë prej 2.20 m në kërcimin së larti në Kampionatin Kombëtar për djem dhe vajza nën 20 vjeç në Sofje. Arritja e Sarëbojukov është e treta në botë për të rinjtë - një muaj para kampionatit botëror në..

botuar më 22-07-11 5.43.MD

Aleksandër Georgiev nënshkroi një kontratë me kampionin e Ligës Kombëtare të Hokejit Kolorado

Portieri me rrënjë bullgare (i lindur në një familje bullgaro-ruse) Aleksandër Georgiev nënshkroi kontratë me kampionin e Ligës Kombëtare të Hokejit, Kolorado. Kontrata e Georgiev është trevjeçare në vlerën e 10.2 milionë dollarëve. 26 vjeçari..

botuar më 22-07-11 2.54.MD
Gabriella dhe Stefani Stoevi

Motrat Stoevi e nisën me fitore në Turneun e Badmintot në Kuala Lumpur

Tri herë kampionet e Evropës Gabriella Stoeva dhe Stefani Stoeva nisën me fitore në dyshe për femra në Turneun e Badmintonit "World Tour Super 500" në Kuala Lumpur (Malajzi). Bullgaret u renditën në vendin e tetë në skemën fituan kundër Pooja Dandu..

botuar më 22-07-05 6.18.MD