Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Foto: bgvolleyball.com

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan që çekët të fitojnë në dy setet e tjera. Në setin katërt bullgarët treguan se janë më të mirët dhe e barazuan lojën. Në trajbrekun volejbollistët bullgarë treguan se janë më të mirat dhe e mbyllën me 15:11.

Bullgarët kanë 5 pika në grupin B. Sot luajnë kundër ekipit të Italisë.


Më shumë nga rubrika

Në turneun me biçikleta të Bullgarisë marrin pjesë çiklistë nga 3 kontinente

Në rrethin e 69 të çiklizmit në Bullgari marrin pjesë 120 çiklistë nga 20 kombësi dhe ekipe nga 3 kontinente. Fillimi është në Sofje - përballë tempullit-monument "Shën Alexandër Nevski”, në orën 16:00 sot (27 gusht). Gara do të zgjasë pesë ditë,..

botuar më 22-08-27 7.55.PD

Boksierët bullgarë me tre tituj të Moldavian Belt në Rumani

Bullgaria fitoi tre medalje të arta nga tre të mundshme në turneun ndërkombëtar të boksit " Moldavian Belt ", i cili u mbajt në Rumani. Pas Nikollaj Marinovit, i cili fitoi titullin në kategorinë deri në 60 kilogramë, në vendet e para u..

botuar më 22-08-26 2.47.MD

17-vjeçari Mack Rutherford përfundoi udhëtimin e tij rreth botës me një aeroplan ultra të lehtë në Bullgari

Mack Rutherford u ul sot në aeroportin pranë fshatit të rrethit të Radomirit – Kondofrej (Bullgari Perëndimore). Adoleshenti 17-vjeçar nga Belgjika e nisi udhëtimin e tij rreth botës në mars të këtij viti nga i njëjti vend. Rutherford theu dy..

botuar më 22-08-24 5.56.MD