Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 14 tetor 2021

Në fillim të programit tonë të ditës mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në lidhje me ditën e sotme në të cilën nderojmë Shenjtoren Petka Bullgare do t'ju  tregojmë për kishën “Shën Paraskeva” e cila shkëlqen përsëri pas njëqind vjetëve në sajë të duarve mjeshtërore të një piktoreje ruse.

Në fund ju propozojmë të dëgjoni këngën e ditës e cila sot është “Despinka i fliste nënës” në interpretim të këngëtarit nga krahina e  Stranxhës Manoll Mihajllov.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • Lajmet - 01.16

  • Kënga e Ditës - 14.41Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 2 dhjetor 2021

Të nderuar dëgjues, programin e ditës të Radio Bullgarisë më 2 dhjetor 2021 po e fillojmë me lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Omicron - cilat janë parashikimet e specialistëve bullgarë”. Minutat për muzikë në fund të programit tonë..

botuar më 21-12-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2021

Të nderuar dëgjues, programin e ditës të Radio Bullgarisë më 1 dhjetor 2021 po e fillojmë me lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për akulloren e prodhuar në fshatin bullgar Rozino, e cila hyri në TOP 10 të akulloreve më të mira në botë...

botuar më 21-12-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 nëntor 2021

Të nderuar dëgjues, programin e ditës të Radio Bullgarisë më 30 nëntor 2021 po e fillojmë me lajmet e fundit. Pas kësaj mund të dëgjoni intervistën me Nënpresidenten Ilijana Jotova dhënë Radio Bullgarisë disa ditë pasi ajo dhe Rumen Radev morën..

botuar më 21-11-30 3.00.MD
Подкасти от БНР