Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Për herë të parë Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinale në Indian Wells

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov vazhdon lojën e tij të mirë në turneun Masters në Indian Wells. Në një ndeshje nga çerekfinalet, bullgari tregoi shpirt luftarak dhe përsëri, pasi në raundin e 16 arriti të bëjë një kthesë në ndeshjen këtë herë kundër tenistit nën № 12 në botë polakut Hubert Hurkach. Pas dy orësh dhe 40 minutash lojë, ndeshja përfundoi me rezultatin 3:6, 6:4, 7:6 (2).

Kjo fitore ishte numri 100 për Dimitrov në serinë Masters 1000. Në gjysmëfinale, bullgari do të përballet me britanikun Cameron Nori, i cili lehtë mundi Diego Schwartzman me 6:0 dhe 6:2.


Më shumë nga rubrika

82 klube futbolli mbajnë një kongres të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Në Sofje po mbahet kongresi alternativ i Bashkimit Bullgar të Futbollit. Mbledhja zgjedhore e bashkimit u caktua për datën 18 mars në Pallatin Kombëtar të Kulturës, por u anulua nga kryesia për shkak të procesit gjyqësor. Megjithatë, kandidati..

botuar më 22-03-18 4.37.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të përpiqet për të kualifikuar në gjysmëfinale të turneut në Indian Wells

Grigor Dimitrov mundi me 6:3, 7:6 John Isner dhe u kualifikua në çerekfinale të turneut të tenisit Masters 1000 në Indian Wells. Tenisti bullgar mundi edhe një rival të tretë në Kaliforni. Për një vend në gjysmëfinale Grigor Dimitrov do të..

botuar më 22-03-17 4.18.MD
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov vazhdon pjesëmarrjen në Indian Wells

Grigor Dimitrov u kualifikua në fazën e 16-të të turneut të tenisit në Indian Wells, SHBA. Në ndeshjen e raundit të tretë tenisti bullgar fitoi me 6:3, 6:4 për 71 minuta kundër Aleksandër Bublik nga Kazakistani. Më pak se 24 orë pas fitores..

botuar më 22-03-16 9.57.PD