Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

12
Foto: Ани Петрова

Tablo të piktores Katrin Tomova nga ekspozita „Paint It Dark“ në galerinë e kryeqytetit “Njuans” (Nuancë). Tablotë e reja të Katrin Tomova u pikturuan gjatë dy viteve të fundit dhe mbajnë gjurmët e situatës së pazakontë (COVID-19), e cila ndryshoi perceptimin tonë për botën. 
Foto: Ani Petrova

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Gëzuar festat e fundvitit! Foto: BGNES

botuar më 21-12-24 8.59.PD

Bullgaria në fotografi

Sofja me dekorime Krishtlindjesh Foto: BGNES

botuar më 21-12-10 8.28.MD

Bullgaria në fotografi

Dita e Shën Nikollës është një nga festat më të mëdha dhe më të dashura në vendin tonë. Ajo festohet më 6 dhjetor - data në të cilën Kisha Ortodokse nderon kujtimin e Shën. Nikolla Çudibërësit.  Shën Nikolla sundon mbi detet, lumenjtë, liqenet..

botuar më 21-12-03 5.00.MD
Подкасти от БНР