Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 21 tetorin

Ngrohja po vazhdon

Foto: Аni Petrova

Të enjten do të jetë kryesisht me diell, deri në mesditë në viset e ulëta dukshmëria mund të zvogëlohet, por shpejt do të përmirësohet. Temperaturat maksimale ditore do të arrijnë midis 17 dhe 22 °, për Sofjen - deri në 19.

Mbi bregdetin e Detit të Zi do të jetë kryesisht me diell me erë mesatare jugperëndimore. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë nga 16 në 20 °, dhe ato të ujit të detit 15-17 °. Lëvizja e detit do të jetë deri në 2 ballë.

Në male gjithashtu do të mbizotërojë mot me diell, me erë mesatare nga jugperëndimi. Temperatura maksimale në lartësinë 1200 m do të jetë deri në 18 °, në 2000 m rreth 9. Në vendpushimet malore temperatura do të arrijë deri në 17 dhe 18 °.

Të premten do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht e ngrohtë.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 23 qershorin

Të enjten do të ketë reshje shiu nga perëndimi. Gjatë ditës dhe në pjesën tjetër të vendit do të ketë vranësira dhe në shumë vende do të ketë reshje shiu dhe bubullima. Në disa vende reshjet do të jenë intensive me breshër. Temperaturat maksimale..

botuar më 22-06-22 8.40.MD
Hristo Ivanov

Komisioni i jashtëm shtyu takimin për Maqedoninë e Veriut

Komisioni Parlamentar për Punët е Jashtme e shtyu mbledhjen për Maqedoninë e Veriut deri në nxjerrjen e vendimit nga Këshilli i Ministrave. Deputetët duhej të diskutonin për të ashtuquajturën propozim francez për të zgjidhur mosmarrëveshjen midis..

botuar më 22-06-22 5.22.MD
Kirill Petkov dhe Lena Borisllavova

Qeveria nuk e pranon propozimin e liderit të GERB për Maqedoninë e Veriut

Kabineti refuzon propozimin e liderit të GERB-it, Bojko Borisov, që Këshilli i Ministrave fillimisht të miratojë formulën e Presidencës franceze për të ndihmuar Maqedoninë e Veriut në fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE, dhe më pas këtë..

botuar më 22-06-22 4.37.MD