Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

KE filloi vlerësimin e planit bullgar të rimëkëmbjes

Foto: EPA/BGNES

Komisioni Evropian nisi vlerësimin e Planit për Rindërtim dhe Zhvillim të Bullgarisë. Këtë e tha zëdhënësi i Komisionit Evropian Eric Mamer. Dokumenti iu dorëzua Komisionit më 15 tetor. Mamer nuk pranoi të komentojë nëse vlerësimi mund të përfundojë para fundit të vitit apo të vazhdojë më pas.


Më shumë nga rubrika

Për herë të dytë që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 11 000 njerëz janë infektuar me Covid-19

11 049 janë rastet e reja me koronavirus në vend në 24 orët e fundit. 78%, ose 8639 prej tyre nuk janë vaksinuar. Të sapo infektuarit janë 8202 më shumë se një ditë më parë. Më shumë se 24% e 45 885 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit..

botuar më 22-01-25 9.15.PD

Qeveritë e Bullgarisë dhe të Maqedonisë së Veriut do të takohen sot në Sofje

Qeveritë e Bullgarisë dhe të Maqedonisë së Veriut do të takohen sot në rezidencën “Bojana” në Sofje. Sipas programit, kryeministrat Kirill Petkov dhe Dimitër Kovaçevski do të bisedojnë së më sy. Do të takohen edhe katër grupet e punës në fushën e..

botuar më 22-01-25 6.05.PD

Parashikimi i motit për 25 janarin

Të martën në mëngjes do të jetë e ftohtë, me temperatura minimale nga minus 11 deri në minus 6 °, në Sofje minus 10. Gjatë ditës në perëndim vranësirat do të çahen dhe do të zvogëlohen deri në mot me diell. Në Bullgarinë Lindore moti do të..

botuar më 22-01-24 6.10.MD
Подкасти от БНР