Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov refuzoi të marrë pjesë në turneun e ardhshëm në Stokholm

Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov ka refuzuar të marrë pjesë në turneun e tenisit ATP 250 në Stokholm, i cili fillon të hënën, vunë në dukje organizatorët për BNR. Kjo do të thotë se sezoni për tenistin 30 vjeçar përfundon me humbjen nga Aleksandër Zverev në Paris, ku tenisti ynë na tregoi një lojë brilante. Këtë vit Dimitrov shënoi 24 fitore dhe 18 humbje. Ai gjithashtu arriti në gjysmëfinalet në Indian Wells dhe San Diego.

Pas 13 vitesh mungesë trofesh, “Levski” fitoi kupën e futbollit të Bullgarisë

Pas 13 vitesh mungesë trofesh, “Levski” fitoi kupën e futbollit të Bullgarisë “Levski” fitoi Kupën e Bullgarisë pasi fitoi në finale ndaj rivalit të madh CSKA Sofje me 1:0. Trofeu është i pari për "blutë" që nga viti 2009 dhe i pari në turneun..

botuar më 22-05-16 11.50.PD

Maratona e Varnës nis drejt “horizontit detar” me një numër rekord pjesëmarrësish

Një numër rekord pjesëmarrësish do të startojnë gjatë kësaj të diele (më 8 maj) në maratonën e atletikës së lehtë në Varna, që është një pjesë nga iniciativa “Vrapimi si një mënyrë jetese”. Fokusi mbi pjesëmarrjen bullgare provokoi një interes të..

botuar më 22-05-08 6.55.PD
Petër Stojçev

Akoma një rekord në kushte akullore i notarit bullgar Petër Stojçev

Legjenda e notit maratonë Petër Stojçev i shtoi akoma një medalje ari koleksionit të tij të pasur. Bullgari fitoi garën nga kalendari i Federatës Botërore të Notit në Akull në ujërat e Oqeanit Arktik pranë ishullit Svalbard (Norvegji). Stojçev fitoi..