Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov refuzoi të marrë pjesë në turneun e ardhshëm në Stokholm

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov ka refuzuar të marrë pjesë në turneun e tenisit ATP 250 në Stokholm, i cili fillon të hënën, vunë në dukje organizatorët për BNR. Kjo do të thotë se sezoni për tenistin 30 vjeçar përfundon me humbjen nga Aleksandër Zverev në Paris, ku tenisti ynë na tregoi një lojë brilante. Këtë vit Dimitrov shënoi 24 fitore dhe 18 humbje. Ai gjithashtu arriti në gjysmëfinalet në Indian Wells dhe San Diego.

Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Gjimnastja Borjana Kalejn kaloi në krye në garën e gjithanshme në Baku

Borjana Kalejn kryesoi renditjen e përkohshme të gjithanshme pas ditës së parë të Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Baku. Ajo i luajti në mënyrë perfekte kompozimet e saj me rrathë dhe top, ndërsa sot do të interpretojë kombinimet e saj me..

botuar më 22-04-23 11.03.PD

Sofja organizon maratonë çiklizmi dhe vrapim në natyrë

Në Ditën e Dafinës le të tregojmë së bashku sesi kryeqyteti ynë mund të jetë me ngjyra edhe më të shumta, i pastër dhe sportiv! Dy ngjarje të mëdha sportive do të zhvillohen sot. Në qendër të qytetit  fillon shëtitja tradicionale me biçikletë..

botuar më 22-04-17 7.05.PD
Adrian Andreev

Adrian Andreev hyri në skemën kryesore të turneut të tenisit në Sarasota

Tenisti ynë Adrian Andreev u kualifikua në skemën kryesore të turneut të tenisit Challenger në Sarasota (SHBA) me një fond çmimi prej 106 240 dollarësh. Andreev fitoi me 4:6, 7:6 (0), 6:1 ndaj Moez Eshargi (Tunizi) në raundin e dytë të..

botuar më 22-04-12 11.55.PD