Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov refuzoi të marrë pjesë në turneun e ardhshëm në Stokholm

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov ka refuzuar të marrë pjesë në turneun e tenisit ATP 250 në Stokholm, i cili fillon të hënën, vunë në dukje organizatorët për BNR. Kjo do të thotë se sezoni për tenistin 30 vjeçar përfundon me humbjen nga Aleksandër Zverev në Paris, ku tenisti ynë na tregoi një lojë brilante. Këtë vit Dimitrov shënoi 24 fitore dhe 18 humbje. Ai gjithashtu arriti në gjysmëfinalet në Indian Wells dhe San Diego.

Më shumë nga rubrika

Adrian Andreev

Adrian Andreev hyri në skemën kryesore të turneut të tenisit në Sarasota

Tenisti ynë Adrian Andreev u kualifikua në skemën kryesore të turneut të tenisit Challenger në Sarasota (SHBA) me një fond çmimi prej 106 240 dollarësh. Andreev fitoi me 4:6, 7:6 (0), 6:1 ndaj Moez Eshargi (Tunizi) në raundin e dytë të..

botuar më 22-04-12 11.55.PD

Për herë të katërt organizohet xhiroja automobilistike e malit Vitosha

Më 9 dhe 10 prill mbahet edicioni i katërt i xhiros së malit Vitosha me automobila retro dhe klasike - Classic Vitosha Trophy. Gara bazohet në veprimtari të ngjashme në Gjermani, Austri, Zvicër, tha për BNR organizatori Danaill Pençev.  Ai saktësoi se nuk..

botuar më 22-04-09 8.15.PD

Sofja është mikpritëse e një turneu të një sporti pak të njohur në vendin tonë – padelit

Kryeqyteti ynë është mikpritës i një turneu dyditor të padelit më 2 dhe 3 prill. Ky do të jetë turneu i parë i këtij sporti në Bullgari, ku do të marrin pjesë 32 lojtarë bullgarë nga sporte të ndryshme raketash. Vitin e kaluar, Federata Bullgare..

botuar më 22-04-02 7.45.PD