Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë një shkolle të mesme në qytetin e tij të lindjes

Grigor Dimitrov
Foto: arkiv

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë shkollës së mesme për mësimin e gjuhëve të huaja “Prof. Dr. Asen Zllatarov” në qytetin e tij të lindjes Haskovo. Tenisti që jeton në Monako ka dhënë 15 mijë euro, ka konfirmuar drejtori i gjimnazit Dejan Janev. Nëna e Grigor Dimitrovit është mësuese e edukimit fizik në shkollë.

Kjo nuk është dhurata e parë e Dimitrovit. Në fillim të pandemisë së koronavirusit, tenisti dhuroi para për të blerë respiratorë për spitalin në qytetin e tij të lindjes.


Më shumë nga rubrika

Viktoria Tomova

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova fitoi turneun në Zaragozë

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova u shpall kampione në turneun në qytetin spanjoll Zaragoza me një fond shpërblyes prej 80 mijë dollarësh. Bullgarja e renditur në vendin e dytë mundi çeken Tereza Martincova me 4:6, 6:2, 6:3. Me..

botuar më 23-04-16 5.06.MD
Foto: Anna Nedkova - Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike

Gjimnastja Dara Malinova fitoi medalje të bronztë në kombinimin me shkopinj në Baku

Shpresa e re e gjimnastikës ritmike bullgare, Dara Malinova, fitoi një medalje bronzi në finalen e kombinimeve me shkopinj në turneun ndërkombëtar në Baku. E veçanta e garës është se gjimnastet nuk konkurrojnë për t'u klasifikuar në shumëgarësh. Dara..

botuar më 23-04-16 4.53.MD
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në finalen në Zaragozë

Tenistja Viktoria Tomova sot do të garojë për titullin në turneun në Zaragozë me një fond çmimesh prej 80 mijë dollarësh. Kundërshtarja e saj do të jetë e 103-ta në botë dhe e katërta në renditje, Tereza Martincova nga Çekia. Bullgarja e renditur në..

botuar më 23-04-16 11.45.PD