Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 7 dhjetor 2021

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 7 dhjetor. 

Në fillim të programit tonë të ditës mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj mund të dëgjoni temën “Nga Hanoveri deri në fshatin Nikollovo ose si Jonathan Middendorf zhvillon bujqësi organike në Bullgari.”

Në fund ju ftojmë të dëgjoni rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • Lajmet - 1.00

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 26 janar 2022

Në fillim të programit të ditës më 26 janar 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në lidhje me Ditën e Radios, të cilën e shënojmë çdo vit më 25 janar, do t’ju prezantojmë një nga zërat emblematikë të Radios Kombëtare Bullgare...

botuar më 22-01-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq! Në fillim të programit tonë të ditës më 25 janar së pari do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë”. Me rastin e..

botuar më 22-01-25 3.00.MD

Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë

Radioja Kombëtare Bullgare feston sot përvjetorin e vet të 87. Tradicionalisht në Ditën e Radios – 25 janar do të shpallen fituesit e çmimit “Sirak Skitnik”. Çmimi vjetor i Radios Kombëtare Bullgare u krijua në vitin 2001 dhe jepet për kontributin..

botuar më 22-01-25 7.45.PD
Подкасти от БНР