Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria nuk do të luajë në ATP Cup, pavarësisht nga mundësia

Skuadra e tenisit për meshkuj të Bullgarisë nuk do të mund të zëvendësojë skuadrën e dorëhequr të Austrisë në turneun ATP Cup më 1 janar 2022 në Sydney.

Për shkak të refuzimit të vonuar të Denis Novakut, nuk mund të mbledhim së paku tre tenistë, siç kërkohet nga organizatorët, tha menaxheri i tenistit bulolgar Grigor Dimitrov, Georgi Stoimenov për faqen e TenisKafe.

Dimitrov dhe Dimitar Kuzmanov janë tashmë në Australi, por raketat e tretë dhe të katërt të vendit, Adrian Andreev dhe Aleksandër Llazarov, po përgatiten në Itali dhe nuk mund të marrin viza dhe të arrijnë me kohë.

Maria-Magdalena Kireva fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian në Tiranë

Maria-Magdalena Kireva fitoi një medalje argjendi në kategorinë 76 kg në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Tiranë, por përfundoi e katërta në dyluftim. Ajo bëri tri tentime të suksesshme në 100, 102 dhe 104 kg dhe fitoi medaljen e vetme për..

botuar më 22-06-03 10.53.PD
Antoaneta Kostadinova

Medalje e artë për Antoaneta Kostadinovën në qitjen sportive

Nënkampionia olimpike në qitje sportive në Lojërat e Tokios, Antoaneta Kostadinova fitoi një medalje të artë në qitjen me pistoletë   në distancën 25 metra në Kupën e Botës në Baku, Azerbajxhan, pasi mundi Veronika Major nga Hungaria dhe..

botuar më 22-06-02 4.21.MD

Ari i tretë për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Tiranë

Bullgarët fituan medaljen e tretë të artë në Tiranë në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes. Në kategorinë 67 kg. Valentin Gençev definitivisht mundi konkurrencën dhe u shpall kampion me vetëm 4 tentime. Gençev ngriti pa probleme 133,..