Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov me fitoren e parë për vitin 2022

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov shënoi fitoren e parë për vitin 2022 në dyshe në turneun e tenisit ATP 250 në Adelaide.

Së bashku me belgun David Goffen fituan pas një kthese me 2:6, 6:3, 10:6 holandezët Matve Middelkoop dhe Botic van de Zandschulp në Rod Laver Arena.

Rivalët e radhës të çiftit Dimitrov dhe Goffen janë të gjashtit në skemë Aleksandër Nedovesov (Kazakistan) dhe Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan).

Ellvira Krasnobaeva

Ellvira Krasnobaeva fitoi tre medalje në gjimnastikën ritmike

Ellvira Krasnobaeva fitoi titullin evropian në finalen e rrathëve për vajza në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Tel Aviv. Sportistja jonë e talentuar luajti shkëlqyeshëm kombinimin e saj dhe me një rezultat prej 31.900 pikësh u..

botuar më 22-06-17 11.46.PD
Ivan Ivanov

Një bullgar kryesoi renditjen evropiane të tenisit për 14-vjeçarët

Adoleshenti Ivan Ivanov është №1 në renditjen e Tenis Evropa nën 14 vjeç. Në maj, Ivanov fitoi dy turne në Tenis Evropa në Bullgari. Ai triumfoi me titujt tek të rinjtë në turneun e fortë të kategorisë së parë deri në 14 vjeç në Burgas dhe në..

botuar më 22-06-16 12.06.MD

Bronzi evropian për Bullgarinë në gjimnastikë ritmike

Bullgaria fitoi një medalje bronzi në garën ekipore për vajza në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Tel Aviv, Izrael. Elvira Krasnobaeva dhe Dara Stojanova grumbulluan 116.100 pikë dhe u renditën në vendin e tretë në konkurrencën e..