Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 11 janar 2022

Në fillim të programit tonë të ditës më 11 janar 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Ekonomi” do t’ju përqendrojmë vëmendjen tuaj sesi vetëm për dy muaj u grumbullua një deficit buxhetor nga 2 miliard euro.

Si çdo ditë në fund ju ofrojmë “Këngën e Ditës”. Kësaj here do të dëgjoni këngën “Gjithmonë” në interpretim të grupit “Llunapark”.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.43 – Lajmet 

  • 14.43 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Maja Daskallova: mbi 90 radiostacione të huaja kanë transmetuar programet e Radio Bullgarisë

Programet e Radio Bullgarisë janë veçanërisht të rëndësishme si për komunitetet bullgare në mbarë botën, ashtu edhe për gjeneratën e dytë dhe të tretë të bullgarëve jashtë shtetit, të cilët tashmë nuk flasin bullgarisht, por kërkojnë lidhje me..

botuar më 22-06-14 7.10.PD

Bullgaria sot – 13 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 13 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën"Fshati Breznica – çudia e vogël ekonomike e Jugperëndimit bullgar”. Programi do të..

botuar më 22-06-13 3.00.MD

Bullgaria sot – 10 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 10 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën " Stranxha është për eksplorues dhe njerëz me një shpirt aventuresk”. Programi do të..

botuar më 22-06-10 3.00.MD