Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 11 janar 2022

Në fillim të programit tonë të ditës më 11 janar 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Ekonomi” do t’ju përqendrojmë vëmendjen tuaj sesi vetëm për dy muaj u grumbullua një deficit buxhetor nga 2 miliard euro.

Si çdo ditë në fund ju ofrojmë “Këngën e Ditës”. Kësaj here do të dëgjoni këngën “Gjithmonë” në interpretim të grupit “Llunapark”.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.43 – Lajmet 

  • 14.43 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 9 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Vera e vitit 2022 – çmimet po rriten, si dhe ata që dëshirojnë të pushojnë në..

botuar më 22-06-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 8 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Folklor” do t’ju keni mundësi të dëgjoni për një zanat i cili në të kaluarën i siguronte jetesën shumë familjeve bullgare, por deri..

botuar më 22-06-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 7 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 7 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën " Një ekspozitë fotografish gjurmon historinë 65 vjeçare të vendpushimit “Zllatni..

botuar më 22-06-07 3.00.MD