Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filluan stërvitje ushtarake 6-mujore bullgaro-amerikane në Novo Sello

Foto: nsta.bg

Në poligonin Novo Sello ka nisur një stërvitje e përbashkët bullgaro-amerikane, e cila do të zgjasë deri më 30 qershor 2022, njoftoi Ministria e Mbrojtjes. Në përgatitje do të marrin pjesë forca nga Ministria e Mbrojtjes, strukturat në varësi të drejtpërdrejtë të Ministrit të Mbrojtjes dhe Ushtria Bullgare.

Trajnimet përfshijnë gjuajtje në poligon dhe fluturime stërvitore të helikopterëve ushtarakë.


Më shumë nga rubrika

Bojko Brisov

“Po e vazhdojmë ndryshimin” nuk shkuan për konsultime me presidentin

“Po e vazhdojmë ndryshimin”, të cilët duan një mandat për të provuar të formojnë një qeveri të dytë në parlamentin aktual nuk shkuan në konsultimet politike me presidentin. Në një letër ata kërkojnë një datë tjetër takimi, duke kërkuar falje për..

rinovuar më 22-06-27 6.17.MD
Angell Kunçev

Jemi para një vale të re të Covid-it

Tashmë jemi para një vale të re të Covid-19 dhe për dy-tre javë do të ketë rritje të numrit të të infektuarve rishtas, njoftoi për Nova Tv inspektori shtetëror shëndetësor, Doc. Angjell Kunçev. Ai shënoi si arsye të rritjes së pritshme bullgarët e..

botuar më 22-06-27 6.03.MD

GERB do ta kthejë mandatin nëse “Po e vazhdojmë ndryshimin” nuk formon kabinet

Presidenti Rumen Radev u bëri thirrje palëve që të hyjnë në dialog që të mund të funksionojë shteti. Në fillim të konsultimeve për caktimin e mandatit pas dorëheqjes së kabinetit të Petkovit, ai theksoi se krahas krizës ekonomike, sociale,..

botuar më 22-06-27 4.36.MD