Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 25 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq!

Në fillim të programit tonë të ditës më 25 janar së pari do të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë”.

Me rastin e festës së sotme të radios, në rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës” ju ftojmë të dëgjoni këngën “Radio” në interpretim të grupit “Signal”.

Ju uroj minuta të këndshme!

  • 1.22 – Lajmet

  • 14.21 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 15 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 15 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Mikele Kreshentini dhe ferma e tij për gomarë në Rila” Programi do të mbarojë si..

botuar më 22-06-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 14 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Me vende për selfie dhe provë vere, muzeu rajonal në Burgas pret turistët e..

botuar më 22-06-14 3.00.MD

Maja Daskallova: mbi 90 radiostacione të huaja kanë transmetuar programet e Radio Bullgarisë

Programet e Radio Bullgarisë janë veçanërisht të rëndësishme si për komunitetet bullgare në mbarë botën, ashtu edhe për gjeneratën e dytë dhe të tretë të bullgarëve jashtë shtetit, të cilët tashmë nuk flasin bullgarisht, por kërkojnë lidhje me..

botuar më 22-06-14 7.10.PD