Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 25 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq!

Në fillim të programit tonë të ditës më 25 janar së pari do të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë”.

Me rastin e festës së sotme të radios, në rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës” ju ftojmë të dëgjoni këngën “Radio” në interpretim të grupit “Signal”.

Ju uroj minuta të këndshme!

  • 1.22 – Lajmet

  • 14.21 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 13 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 13 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën"Fshati Breznica – çudia e vogël ekonomike e Jugperëndimit bullgar”. Programi do të..

botuar më 22-06-13 3.00.MD

Bullgaria sot – 10 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 10 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën " Stranxha është për eksplorues dhe njerëz me një shpirt aventuresk”. Programi do të..

botuar më 22-06-10 3.00.MD

Bullgaria sot – 9 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Vera e vitit 2022 – çmimet po rriten, si dhe ata që dëshirojnë të pushojnë në..

botuar më 22-06-09 3.00.MD