Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 janar 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 janar 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Ekonomia” do dëgjoni pse po rriten çmimet e pronave të banimit tek ne, dhe çfarë banesa po kërkohen kohët e fundit.

Në “Këngën e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën më të re të Grupit FSB titulluar “Shpresoj të jesh atje”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.43 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 27 maj 2022

ërshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 27 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Bullgarët në Taraklia ende mbajnë kostumet e tyre kombëtare”.  Programi do të mbarojë si..

botuar më 22-05-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 26 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën"Bullgaria e frymëzoi Paulina Vasilevën të bëhet këshilltare bashkiake në Londër”...

botuar më 22-05-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 25 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Didactico – eko-shtegu argëtues për fëmijë" ose turizëm në bazë të shembullit italian..

botuar më 22-05-25 3.00.MD