Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“U lodha nga gjumi”, këndon Pllamen Bonev

Foto: YouTube

Pllamen Bonev, i njohur me pseudonimin artistik Plamen De La Bona së fundmi prezantoi këngën e re “Më zgjo”. Këngëtari është autor i tekstit dhe i muzikës, edhe ideja për subjektin e videos është e tij.

Pas shumë vitesh punë jashtë vendit dhe pjesëmarrje në formate të ndryshme të këngës, së fundmi Pllamen Bonev po shfaqet gjithnjë e më shumë në skenën bullgare. “Më zgjo” është një këngë tjetër prej autori në bullgarisht.

“Po ecim përpara në një rrugë plotë pluhur. Bota na lë trashëgim gjithçka, pastaj na hedh në baltë ... Më zgjo, tani jam ndryshe, u lodha nga gjumi” këndon Pllamen Bonevi.


Redaktore: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Më shumë nga rubrika

Viktoria Gllavçeva

Kënga "Flakadani" është fituese e "Melodisë së ujit"

Para disa ditësh në qytetin Hisarja u mbajt edicioni i parë i konkursit për këngët e reja bullgare "Melodia e ujit". Edicioni i parë i "Melodisë së ujit" mbështet krijimin e këngëve të reja bullgare Çmimin e parë e mori ekipi krijues i..

botuar më 22-07-18 3.30.MD

Dimitër Llavçev: Me tamburanë e shprehë shpirtin

Arti i instrumentistit të njohur Dimitër Llavçev dallohet për ndjeshmërinë e jashtëzakonshme, ndërsa tingëllimi i ëmbël i tamburasë së tij prek thellësi të panjohura shpirtërore. Emblematike është nofka e tij Mitko Llavçev – tamburaja e..

botuar më 22-07-17 12.35.MD

Edicioni i parë i "Melodisë së ujit" mbështet krijimin e këngëve të reja bullgare

Konkursi i ri për këngë bullgare "Melodia e ujit" mbahet për herë të parë këtë vit. Juria profesionale tashmë ka akorduar 12 tituj, premierën e të cilëve publiku do ta duartrokit në gala koncertin e 15 korrikut në Teatrin Veror në qytetin..

botuar më 22-07-15 4.00.MD