Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 29 prill 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 29 prill.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën“Inflacioni dhe mungesa e gazit – një kombinim i rrezikshëm”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do të dëgjojmë së bashku këngën“Pashkët dhe Pranvera”.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!


  • Lajmet - 0.52

  • Kënga e Ditës - 18.28

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 2 gusht 2022

Në fillim të programit të ditës më 2 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më 2 gusht mbushen 119 nga epopeja e Ilindenit. Lidhur me këtë në rubrikën “Histori” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi këtë Kryengritje dhe shkaqet që çuan në..

botuar më 22-08-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 gusht 2022

Në fillim të programit të ditës më 1 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Shoqëri” do të keni mundësi të dëgjoni sesi jetojnë bashkatdhetarët tanë në pragun e mëmëdheut. Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën..

botuar më 22-08-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 29 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një hapësirë për ngjarje në zonën industriale? "Mision i mundshëm." Programi do të..

botuar më 22-07-29 3.00.MD