Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 17 prillin

Do të jetë e ngrohtë dhe pa reshje

Foto: BGNES

Paraditen e së martës do të ketë mjegull afatshkurtër vende-vende në ultësira dhe pranë pellgjeve ujore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 14 gradë, në kryeqytet - rreth 10 gradë. Gjatë ditës do të jetë me diell. Nga perëndimi do të mbajë mot me vranësira pasdite. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 27 dhe 32 gradë, për Sofjen 27 gradë.

Në bregdetin e Detit të Zi do të jetë me diell. Temperatura e ajrit do të jetë 22 deri 27 gradë, ajo e ujit të detit 16-17 gradë. Lëvizja e detit do të jetë 1-2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Pas mesditës mbi masivët e Bullgarisë Perëndimore vranësirat do të shtohen. Temperatura maksimale në lartësinë 1200 m do të jetë 20 °, në 2000 m deri në 12 °.

Të mërkurën do të jetë më ftohtë, do të ketë reshje më intensive në Bullgarinë Qendrore dhe Lindore.

Më shumë nga rubrika

U caktuan data dhe mjetet e zgjedhjeve të ardhshme të parakohshme

Këshilli i Ministrave miratoi një vendim për përgatitjen dhe zhvillimin e zgjedhjeve për Kuvendin Popullor më 2 tetor 2022, njoftoi qendra e shtypit e qeverisë. Kabineti i përkohshme miratoi gjithashtu planin buxhetor për kostot e përgatitjes dhe..

botuar më 22-08-04 5.27.MD

Evidentojnë rënie në ofertat për punë në Bullgari

Platforma më e madhe elektronike për zhvillimin e karrierës raportoi një rënie të ndjeshme të njoftimeve për punës muajin korrik, me afro 12 për qind më pak krahasuar me qershorin. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Statistikave dhe..

botuar më 22-08-04 3.38.MD
Aleksandër Mihajllov

Bullgaria ka dërguar tonelata municionesh në Ukrainë

Më shumë se 4200 tonë municione bullgare janë eksportuar në Ukrainë gjatë 4 muajve të parë të luftës me nënshkrimin e ish-zëvendëskryeministres dhe ministres së ekonomisë Kornelija Ninova. Këtë e bëri të ditur në një konferencë për media, drejtori..

botuar më 22-08-04 1.23.MD