Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 18 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 18 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Turizëm” do t’ju përqendrojmë vëmendjen tuaj mbi mundësinë të mbështesim natyrën e egër në Bullgari.

Në “Këngën e Ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngëtarin e ri Atanas Kateliev i cili kohët e fundit prezantoi videon e këngës “Për njeri tjetrin”, këngë kjo e cila është nga albumi i tij i parë nga viti 2021.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.49 – Lajmet 

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 25 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Aventurierët e huaj vijnë në vendin tonë kryesisht për kalërim dhe..

botuar më 22-07-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 22 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Një rendiment i mirë i grurit na jep qetësi për bukën, por problemet në sektor..

botuar më 22-07-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 21 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Herbalizmi është një industri jetike për shumë nga vendbanimet e vogla në Bullgari”...

botuar më 22-07-21 3.00.MD