Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 20 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Në rubrikën e rregullt “Këngën e ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtarit në zë Georgi Hristov. Sivjet ai shënon 40 vjetorin në skenë. Biografia e tij krijuese përfshin shumë koncerte, albume, çmime.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.48 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 1 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 1 korrik.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.   Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Jo Xhurasik, por Burgasik park” Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën..

botuar më 22-07-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 30 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Kampionët evropianë në statistikë: Ne donim ta prezantonim Bullgarinë në mënyrën më..

botuar më 22-06-30 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 29 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Më 29 qershor, Kisha Ortodokse Bullgare nderon Apostujt e Shenjtë Pjetër dhe Pavli”...

botuar më 22-06-29 3.00.MD