Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ngrohja dhe uji i ngrohtë mund të shtrenjtohen me disa dhjetëra për qind nga korriku

Aleksandër Nikollov
Foto: BGNES

Ministri i Energjisë Aleksandër Nikollov pranoi se ngrohja dhe uji i ngrohtë mund të shtrenjtohen me disa dhjetëra për qind nga korriku. Para Komisionit Parlamentar të Energjetikës, ai tha se do të merret një vendim përfundimtar i rregullatorit, si dhe mënyra për të mbështetur ekonomitë familjare.

“Kur çmimi i gazit natyror është rritur disa herë, sado e rëndë të tingëllojë, nuk është e papritur një rritje prej disa dhjetëra për qind të çmimit të ngrohjes”, tha ai.


Më shumë nga rubrika

Arrestuan 16 migrantë pranë Vracës

16 refugjatë nga Afganistani dhe Iraku janë gjetur në një kamion Mercedes në qytetin Vraca(Bullgari Veriperëndimore), njofton policia në Vraca. Automjeti i drejtuar nga një shtetas bullgar 47 vjeç, është ndaluar për kontroll rreth orës 18:25..

botuar më 22-08-17 3.28.MD

KE miratoi ndihmën shtetërore prej 218 milionë euro për të mbështetur fermerët

Komisioni Evropian miratoi një ndihmë shtetërore në mbështetje të fermerëve për të kapërcyer ndikimin negativ ekonomik të luftës në Ukrainë” me përmasë 218 milionë euro. Skema u miratua në kuadër të Kornizës së Përkohshme për Masat e Ndihmës..

botuar më 22-08-17 12.54.MD
Dr. Valentin Dimitrov

Dy fëmijët e plagosur në aksidentin me autobusin serb në autostradën “Trakia” janë jashtë rrezikut për jetën

Dy fëmijët që mbetën të plagosur rëndë në aksidentin me autobusin serb në autostradën “Trakia” mbeten në Repartin e Mjekimit Intensiv të Fëmijëve. Sipas drejtorit të spitalit “Pirogov”, dr. Valentin Dimitrov, natën e kanë kaluar relativisht të..

botuar më 22-08-17 11.17.PD