Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për fundjavën

Mot i ngrohtë me diell

Foto: BGNES

Të shtunën temperaturat minimale do të jenë nga 10 deri në 13 gradë, në kryeqytet do të jetë 10 gradë. Gjatë ditës do të jetë me diell. Do të fryjë erë e lehtë nga veriperëndimi. Temperaturat maksimale do të rriten dhe do të lëvizin ndërmjet 28 dhe 33 gradë, në Sofje rreth 28 gradë.

Do të mbajë mot me diell në bregun e Detit të Zi me erë të dobët jugperëndimore. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 20-25 gradë, kurse uji i detit nga 13 në veri deri në 17 gradë në jug. Valat e detit do të jetë deri në dy ballë.

Në zonat malore do të mbajë mot me diell me erë të dobët, në rajonet më të larta me erë mesatare veriperëndimore. Temperatura maksimale në 1200 m do të jetë rreth 19 gradë, në 2000 m deri në 13 gradë.

Të dielën do të mbetet e ngrohtë. Në lindje dhe në rrjedhjen e sipërme të lumit Mesta priten reshje shiu.


Më shumë nga rubrika

Kirill Petkov

Kryeministri hodhi poshtë ultimatumin rus për ndërprerjen e marrëdhënieve

Zëvendëskryeministri dhe Ministër i Financave i dorëhequr Asen Vasilev do të jetë kandidat për kryeministër të “Po e vazhdojmë ndryshimin”. “Nuk do të lejojmë që Bullgaria të shkojë në drejtimin e gabuar dhe diplomatët e huaj të japin drejtimin”,..

rinovuar më 22-07-01 4.10.MD

Gjobat për shkeljet kompjuterike po bëhen më të ashpra

Deputetët në Kuvendin Popullor votuan rritjen e viteve të burgimit dhe gjobave për format e ndryshme të krimeve kompjuterike. Ndër to janë vjedhja e pronësisë intelektuale dhe industriale, futja e viruseve kompjuterike në sistemin e informacionit,..

botuar më 22-07-01 3.49.MD
Kornelija Ninova

E majta do të negociojë sërish për formimin e qeverisë së re

Socialistët janë gati të ulen sërish në tryezën e bisedimeve për formimin e qeverisë së re, pasi kryeministri i dorëhequr Kirill Petkov njoftoi se për kryeministër do të propozohet ministri i financave në dorëheqje Asen Vasilev. Liderja e së..

botuar më 22-07-01 2.41.MD