Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 23 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 23 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të dëgjoni se lipsanet e Vëllezërve të Shenjtë Kirill dhe Metodij do të ekspozohen në Kishën “Shën e Diela” në Sofje. 

Në rubrikën e rregullt “Këngën e ditës” ju ofrojmë informacion për edicionin e 53-të të Festivalit Ndërkombëtar “Javët Muzikore të Sofjes” dhe një ekzekutim të violinistit Svetlin Rusev dhe të Filarmonisë “Pionier”, me dirigjent Ljubomir Denev-biri.

Ju urojmë minuta të këndshme!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 25 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Aventurierët e huaj vijnë në vendin tonë kryesisht për kalërim dhe..

botuar më 22-07-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 22 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Një rendiment i mirë i grurit na jep qetësi për bukën, por problemet në sektor..

botuar më 22-07-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 21 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Herbalizmi është një industri jetike për shumë nga vendbanimet e vogla në Bullgari”...

botuar më 22-07-21 3.00.MD