Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 23 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 23 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të dëgjoni se lipsanet e Vëllezërve të Shenjtë Kirill dhe Metodij do të ekspozohen në Kishën “Shën e Diela” në Sofje. 

Në rubrikën e rregullt “Këngën e ditës” ju ofrojmë informacion për edicionin e 53-të të Festivalit Ndërkombëtar “Javët Muzikore të Sofjes” dhe një ekzekutim të violinistit Svetlin Rusev dhe të Filarmonisë “Pionier”, me dirigjent Ljubomir Denev-biri.

Ju urojmë minuta të këndshme!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 15 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 15 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një festival pranë kalasë mesjetare Hisarllëka na çon në qytetin Kjustendill”..

botuar më 22-07-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 14 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën“ Mungesa e mjekëve dhe të specialistëve të rinj po bëhet problem kombëtar për..

botuar më 22-07-14 3.00.MD

Bullgaria sot – 13 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 13 korrik. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Importi i drithit nga Ukraina po i shqetëson fermerët bullgarë”. Programi do të..

botuar më 22-07-13 3.00.MD