Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 24 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 24 qershor.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Bansko Nomad Fest 2022 pret qindra nomadë digjitalë nga e gjithë bota”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjoni njëpërrallë të bukur për fuqinë e mrekullueshme të bimëve sot në Ditën e Enjos.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 29 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. “Treni Sofje-Stamboll në renditjen e Lonely Planet për vitin 2023” – kjo është tema në rubrikën tonë “Turizëm”. Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të..

botuar më 22-11-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 nëntor 2022

Gëzuar Festën Kombëtare të popullit shqiptar! Në fillim të programit të ditës më 28 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në lidhje me përvjetorin e 110-të nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë do t’ju tregojmë..

botuar më 22-11-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 25 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju takojmë medisa prej pjesëmarrësve në Festivalin e parë të Artit Shqiptar që u mbajt në Sofje më 21 dhe 22 nëntor.  Në rubrikën..

botuar më 22-11-25 3.00.MD