Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të keni mundësi të dëgjoni për kontributin e vëllezërve Herman dhe Karell Shkorpill në zhvillimin e arkeologjisë shkencore dhe punës muzeore në Bullgari.

Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën “Kënga e ditës” është “Gjumi në trishtim” në interpretim të këngëtarit të ri Riçard Mantarliev.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.56 – Lajmet
  • 11.15 – Histori
  • 16.07 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 30 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 30 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në mesin e shekullit XX shumë fshatra bullgare u zhytën nën ujërat e digave, që filluan të ndërtohen në vendin tonë. Një ekip shkencëtarët ndoqi gjurmët e Trashëgimisë..

botuar më 22-11-30 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. “Treni Sofje-Stamboll në renditjen e Lonely Planet për vitin 2023” – kjo është tema në rubrikën tonë “Turizëm”. Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të..

botuar më 22-11-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 nëntor 2022

Gëzuar Festën Kombëtare të popullit shqiptar! Në fillim të programit të ditës më 28 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në lidhje me përvjetorin e 110-të nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë do t’ju tregojmë..

botuar më 22-11-28 3.00.MD