Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të keni mundësi të dëgjoni për kontributin e vëllezërve Herman dhe Karell Shkorpill në zhvillimin e arkeologjisë shkencore dhe punës muzeore në Bullgari.

Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën “Kënga e ditës” është “Gjumi në trishtim” në interpretim të këngëtarit të ri Riçard Mantarliev.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.56 – Lajmet
  • 11.15 – Histori
  • 16.07 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Mihaill Mihajllov

Ia themi lamtumirën e fundit Mihaill Mihajllovit, doajenit në Redaksinë e Gjuhës Spanjolle të "Radio Bullgarisë"

Mihaill Mihaillov, një përkthyes dhe folës brilant nga Redaksia e Gjuhës Spanjolle e “Radio Bullgarisë”, u largua nga ne. Përkthimet dhe prezenca e tij gazetareske do të vazhdojnë të jenë shembull i profesionalizmit të lartë dhe zotërimit të shkëlqyer të..

botuar më 22-12-30 2.03.MD

Bullgaria sot – 29 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën "Lart" në interpretim të grupit “FSB”. 00.47 - Lajmet..

botuar më 22-12-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 28 dhjetor 2022 do t’ju tregojmë për një iniciativë të bukur, që ka qëllim t’i njohë fëmijët ukrainas në Bullgari me jetën e shenjtorëve dhe rolin e tyre në historinë tonë. Pas kësaj, në rubrikën tonë “Kënga e..

botuar më 22-12-28 3.00.MD