Programi i ditës
Размер на шрифта
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të keni mundësi të dëgjoni për kontributin e vëllezërve Herman dhe Karell Shkorpill në zhvillimin e arkeologjisë shkencore dhe punës muzeore në Bullgari.

Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën “Kënga e ditës” është “Gjumi në trishtim” në interpretim të këngëtarit të ri Riçard Mantarliev.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.56 – Lajmet
  • 11.15 – Histori
  • 16.07 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Dy redaktorë të tjerë të Radio Bullgarisë u diplomuan me sukses në Akademinë e BNR-së

Për të tetin vit radhazi, Radioja Kombëtare Bullgare mblodhi gazetarë nga programet e saj kombëtare dhe rajonale në një Master Class të gazetarisë radiofonike. Kolegët tanë u përzgjodhën me anë të një konkursi për t’u trajnuar sipas plan-programit..

botuar më 22-11-11 7.15.PD

Bullgaria sot – 10 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 10 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim të programit në rubrikën “Turizëm” do t’ju tregojmë si mund të kaloni një fundjavë të këndshme në qytetin bullgar Koprivshtica. Me rrugicat e tij me kalldrëm me..

botuar më 22-11-10 3.00.MD

Bullgaria sot – 9 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 9 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi   mbijetesën e bashkatdhetarëve tanë në Krahinat Perëndimore, pra rajonet kufitare juglindore të Serbisë me..

botuar më 22-11-09 3.00.MD