Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u largua nga turneu në Wimbledon për shkak të traumës

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar te meshkuj Grigor Dimitrov, i vendosur nën numrin 18 në skemën e Wimbledon, nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i parë në Londër. Tenisti ynë u dorëzua për shkak të traumës në ndeshjen kundër Steve Johnson nga Shtetet e Bashkuara, me rezultat 6:4, 2:5.

Tenisti 31-vjeçar gjatë lojës mori një ndrydhje në kofshën e majtë dhe mori tretman mjekësor. Dimitrov u kthye në fushë, por mesa duket kishte probleme me lëvizjen dhe u detyrua të hiqte dorë nga loja.


Më shumë nga rubrika

Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi kuotën olimpike bullgare për Paris 2024

Stilijana Nikollova fitoi një medalje bronzi në shumëgarëshin në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike në Sofje. Debutuesja 17-vjeçare ndërpreu një pushim 21-vjeçar pa medalje për Bullgarinë në garën individuale. Herën e fundit Simona..

botuar më 22-09-19 11.17.PD

Ansambli bullgar fitoi medaljen e artë edhe në kombinim me topa dhe shirita

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi dy medalje ari në kampionatin botëror të gjimnastikës ritmike në Sofje. Zhenina Trashlieva, Rejçëll Stojanov, Sofia Ivanova, Margarita Vasileva, Kamelija Petrova dhe Radina Tomova, të cilat..

botuar më 22-09-19 10.59.PD

Bullgaria sërish ka një ansambël të artë të gjimnastikës ritmike

Ansambli i ri bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi titullin në shumëgarëshin e Kampionatit Botëror në Sofje. Medalje të arta fituan Zhenina Trashlieva, Rejçëll Stojanov, Sofia Ivanova, Margarita Vasileva, Kamelija Petrova dhe Radina Tomova. Suksesi..

botuar më 22-09-18 2.22.MD