Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u largua nga turneu në Wimbledon për shkak të traumës

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar te meshkuj Grigor Dimitrov, i vendosur nën numrin 18 në skemën e Wimbledon, nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i parë në Londër. Tenisti ynë u dorëzua për shkak të traumës në ndeshjen kundër Steve Johnson nga Shtetet e Bashkuara, me rezultat 6:4, 2:5.

Tenisti 31-vjeçar gjatë lojës mori një ndrydhje në kofshën e majtë dhe mori tretman mjekësor. Dimitrov u kthye në fushë, por mesa duket kishte probleme me lëvizjen dhe u detyrua të hiqte dorë nga loja.


Më shumë nga rubrika

Stiljana Nikollova

Stiljana Nikollova fitoi medalje të reja në gjimnastikë ritmike

Stiljana Nikollova fitoi dy medalje të tjera të argjendta në finalet e Kampionatit Botëror të Gjimnastikës Ritmike në Sofje. Bullgarja 17-vjeçare u bë e dyta në finalen me shkopinjë dhe shirit. Nikollova, e cila është debutuese në një forum kaq..

botuar më 22-09-16 12.14.MD
Anton Rizov

Medalje argjendi për Anton Rizov në qitje sportive evropiane

Anton Rizov fitoi një medalje argjendi në Kampionatin Evropian të Qitjes në Vrocllav, Poloni, në garën 50 metra me pushkë nga pozicioni i shtrirë - 60 të shtëna. Ky është dallimi i parë për vendin tonë nga kampionati i Kontinentit të Vjetër. Në të..

botuar më 22-09-15 4.31.MD
Stiljana Nikollova

Stiljana Nikollova fitoi një medalje argjendi për Bullgarinë në rrathë

Stiljana Nikollova fitoi medaljen e argjendtë në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike në Sofje. Gjimnastja 17-vjeçare merr pjesë për herë të parë në një forum të tillë dhe solli medaljen e parë në rreth për Bullgarinë nga një garë botërore..

botuar më 22-09-15 1.35.MD