Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u largua nga turneu në Wimbledon për shkak të traumës

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar te meshkuj Grigor Dimitrov, i vendosur nën numrin 18 në skemën e Wimbledon, nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i parë në Londër. Tenisti ynë u dorëzua për shkak të traumës në ndeshjen kundër Steve Johnson nga Shtetet e Bashkuara, me rezultat 6:4, 2:5.

Tenisti 31-vjeçar gjatë lojës mori një ndrydhje në kofshën e majtë dhe mori tretman mjekësor. Dimitrov u kthye në fushë, por mesa duket kishte probleme me lëvizjen dhe u detyrua të hiqte dorë nga loja.


Më shumë nga rubrika

Canko Cankov fitoi medalje të artë në maratonën e notit në Ngushticën e Gjibraltarit

Canko Cankov fitoi maratonën e notit në Ngushticën e Gjibraltarit. Ai e kaloi distancën prej 16 km e 750 m nga Tarifa (Spanjë) deri në Punta Cires (Marok) për 3 orë, 56 minuta e 3 sekonda. Sprinti i fortë final i solli Canko Cankovit një sukses..

botuar më 22-09-09 11.11.MD

Skuadra e futbollit “Lludogorec” ka arritur një fitore prestigjioze ndaj “Romës”

Kampioni i Bullgarisë “Lludogorec” e nisi me fitore pjesëmarrjen në fazën grupore të turneut të Ligës së Evropës. Në ndeshjen e tyre të parë të Grupit C, bullgarët fituan 2:1 si mikpritës ndaj Romës të drejtuar nga trajneri José Mourinho...

botuar më 22-09-09 11.05.PD

Skuadra bullgare e basketbollit shënoi fitoren e parë në EuroBasket 2022

Kombëtarja e basketbollit për meshkuj e Bullgarisë mbajti shanset e saj për t'u kualifikuar në fazën e 16-të të EuroBasket 2022, pasi mundi mikpritësin, Gjeorgjinë, me rezultat 92:80 në ndeshjen e katërt të kompeticionit. Të rinjtë e Rosen..

botuar më 22-09-07 11.20.PD