Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Të huaj të arrestuar për shpërndarje droge në vendpushimin “Sllënçev Brjag”

Foto: BGNES

Zbuluan një skemë kriminale për përhapjen e drogës në vendpushimin e Detit të Zi, “Sllënçev Brjag”. Pesë burra të moshës 21 deri në 45 vjeç nga Nigeria, Ruanda dhe Gana, me banim të përhershëm në Bullgari, u arrestuan gjatë një operacioni të specializuar policor. U gjetën dhe sekuestruan: 16 qese plastike me kokainë, rreth 40 gramë marihuanë dhe 35 tableta ekstazi të fshehura në plazh.

Më shumë nga rubrika

Kostadin Kostadinov

Komentet e para politike pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve

Kryetari i partisë "Vëzrazhdane" Kostadin Kostadinov tha për BNR se pjesëmarrja e ulët në zgjedhje është një dënim për demokracinë bullgare, sepse 2/3 e votuesve nuk janë të interesuar për të ardhmen e Bullgarisë. Një pjesë e madhe e shoqërisë..

botuar më 22-10-02 9.24.MD

Gallup: GERB-SDS është forca e parë politike në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

Rezultatet e exit poll-it të Gallup International Balkan, partner mediatik i BNR-së, tregojnë se 8 parti dhe koalicione po hyjnë në parlamentin e ri të 48-të , me njërën prej tyre në prag. Të dhënat e agjencisë tregojnë shpërndarjen e mëposhtme të..

rinovuar më 22-10-02 9.16.MD

KQZ: Pjesëmarrja më e madhe elektorale është në Sofje, më e ulëta - në Kërxhali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk regjistroi shkelje të rënda në zgjedhjet për Legjislaturën e 48-të të Kuvendit Popullor. Deri në orën 16:00, pjesëmarrja e votuesve ishte absolutisht identike me atë të zgjedhjeve të 14 nëntorit të vitit të kaluar..

botuar më 22-10-02 9.11.MD