Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Të huaj të arrestuar për shpërndarje droge në vendpushimin “Sllënçev Brjag”

Foto: BGNES

Zbuluan një skemë kriminale për përhapjen e drogës në vendpushimin e Detit të Zi, “Sllënçev Brjag”. Pesë burra të moshës 21 deri në 45 vjeç nga Nigeria, Ruanda dhe Gana, me banim të përhershëm në Bullgari, u arrestuan gjatë një operacioni të specializuar policor. U gjetën dhe sekuestruan: 16 qese plastike me kokainë, rreth 40 gramë marihuanë dhe 35 tableta ekstazi të fshehura në plazh.

Më shumë nga rubrika

Gati 6 për qind e mostrave për Covid-19 janë pozitive

Rastet e reja me Covid-19 për 24 orët e fundit janë  252. Sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar të Informacionit, 5.9 për qind nga 4225 testet e kryera rezultuan pozitive. Në spitale trajtohen 453 të infektuar, nga të cilët 50 janë në terapi..

botuar më 22-11-24 9.04.PD

Parashikimi i motit për 24 nëntorin

Paraditen e së enjtes do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta përgjatë Danubit, mbi Bullgarinë Lindore dhe Detin e Zi. Temperaturat minimale do të jenë nga 5 deri në 11°, në Sofje – 6°. Pas drekës temperaturat do të zbresin nga 3 deri në 8°,..

botuar më 22-11-23 8.30.MD
Hristo Aleksiev

Bullgaria do të pyesë KE-në nëse mund të eksportojë produkte nga nafta ruse e përpunuar

Bullgaria do të diskutojë me Komisionin Evropian nëse vendi ynë mund të eksportojë produkte nga nafta e përpunuar ruse, njoftoi zëvendëskryeministri në detyrë dhe ministri i transportit Hristo Aleksiev. Ndërkohë që bisedimet janë duke vazhduar, vendi..

botuar më 22-11-23 5.44.MD