Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Të huaj të arrestuar për shpërndarje droge në vendpushimin “Sllënçev Brjag”

Foto: BGNES

Zbuluan një skemë kriminale për përhapjen e drogës në vendpushimin e Detit të Zi, “Sllënçev Brjag”. Pesë burra të moshës 21 deri në 45 vjeç nga Nigeria, Ruanda dhe Gana, me banim të përhershëm në Bullgari, u arrestuan gjatë një operacioni të specializuar policor. U gjetën dhe sekuestruan: 16 qese plastike me kokainë, rreth 40 gramë marihuanë dhe 35 tableta ekstazi të fshehura në plazh.

Më shumë nga rubrika

Ambasada e Bullgarisë në Shkup

Ambasadori bullgar nuk do të kthehet së shpejti në Shkup

Pas rrahjes së bullgarit maqedonas Hristijan Pendikov në Maqedoninë e Veriut, pati tronditje dhe pranime në nivele të ndryshme se ishte një krim urrejtjeje. Pas kësaj, filluan të zvarriten skenarët se Pendikov është narkoman dhe tregtar droge, se..

botuar më 23-01-26 10.47.PD

Sulm i ri masiv ajror rus kundër Ukrainës

Mbi ¾ e territorit të Ukrainës, u vendos një kod i kuq i rrezikut ajror. Ukrainasit u paralajmëruan të marrin parasysh sinjalet e alarmeve dhe të shkojnë në vendet për fshehje menjëherë për shkak të sulmeve ruse. Rryma elektrike u ndërpre në shumë..

botuar më 23-01-26 9.53.PD

Një person me Covid të konfirmuar vdiq në 24 orët e fundit

53 janë të sapoinfektuarit me Covid në vend në 24 orët e fundit. Mbi 52.8 për qind e të sapoinfektuarve nuk kanë vaksina kundër koronavirusit. 1.76 për qind e 3004 testeve të kryera rezultuan pozitive, tregon portali coronavirus.bg. Numri i..

botuar më 23-01-26 8.56.PD